Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Dzisiaj cała Polska rozmawia o prawach dziecka

20 listopada, w dniu 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Również w naszym przedszkolu w pełni wykorzystaliśmy ten czas na rozmowy o prawach najmłodszych włączając ich do dyskusji przy ilustracjach. Taki dzień jak dzisiaj to impuls do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, aby lepiej je rozumieć i respektować.
W tym wyjątkowym dniu chcemy zwrócić uwagę, że Konwencja o Prawach Dziecka jest najbardziej rozpowszechnionym dokumentem – zbiorem praw człowieka. O tym, że dziecko to człowiek, a jego prawa są szczególną kategorią praw człowieka, przekonywał już Janusz Korczak. To jego myśl pedagogiczna stanowiła fundament dla stworzenia najważniejszego dokumentu określającego i chroniącego prawa dzieci.
Relacja 2014-11-20, 12:38 | autor: Arleta Gorzelana